Projektowanie wzorów

Projektowanie wzoru biżuterii to etap, w którym projektant przelewa swoje kreatywne wizje na papier. W poszczególnych fazach projektowania, na papierze, kreślone ołówkiem, mogą pojawiać się różne motywy, inspiracje, uwzględniające efekt, jaki chce się osiągnąć wspólnie z właścicielami przedsiębiorstwa. Z czasem projekt się „krystalizuje” i zyskuje finalny kształt. Otrzymany  wzór  od projektanta zalewa się w srebrze a wiec powstaje – tzw. matka w metalu.

 

Wulkanizowanie wzorów

Wulkanizowanie wzorów w naszej firmie odbywa się w wulkanizatorze.

Proces wulkanizowania modeli wygląda następująco. Gdy jest już gotowy wzór (matka) należy umieścić go w specjalnych ramkach wulkanizacyjnych.

Należy wkomponować go w specjalny sylikon. Później jest on szczelnie zamykany. W zależności jakiej wielkości oraz grubości jest wzór, tyle czasu należy taki sylikon wulkanizować. Gdy już minie odpowiedni czas i sylikon stwardnieje otrzymujemy gotowy wyrób.

Z wosku o specjalnych parametrach powstaje model woskowy. Stanowi on bazę do finalnego produktu. Takich elementów produkuje się tyle ile jest zamówionego towaru. W tym momencie powstaje tzw. woskowe drzewko. Pojedyncze woskowe sztuki są ręcznie osadzane na tzw. drzewkach, które stanowią podstawę do wytworzenia gipsowej matrycy. W matrycy takiej może powstać kilkadziesiąt sztuk biżuterii, z których każda niczym nie różni się od precyzyjnie przygotowanego modelu wzorcowego.

 

Obrabianie wzoru

Proces dokładnej obróbki produktu uwzględnia szereg zabiegów, w wyniku których biżuteria uzyskuje swój docelowy blask. Należą do nich m.in. polerowanie, rodowanie. Każda z czynności wykonywana jest ręcznie.

Gdy jest już gotowy wzór trzeba dokładnie go skontrolować. W tym etapie wprawne oko eksperta ocenia, czy wyrób spełnia wysokie standardy jakości – tak, by każdy Klient mógł cieszyć się z trafnego i satysfakcjonującego zakupu bezbłędnie wykonanej biżuterii.